Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Мртво младо момче донесено на токсикологија – мистериозна смрт во Скопје

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера утрината во 05:54 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека на Одделение за токсикологија бил донесен 30-годишниот Р.Б. без знаци на живот.

Според пријавеното, веднаш потоа телото го земале членови на семејството и заминале со патничко возило, кое набргу било пронајдено.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Можеби ќе ве интересира...

БОРОТЬБА УКРАЇНИ, рубрика на украински јазик на медиумската платформа на ЦИВИЛ

Vesti +

147 санкционирани возачи во Скопје, 51 за брзо возење

Vesti +

Полицијата напиша серија казни во тетовскиот регион

В+

Нови детали: 18-годишната девојка од Скопје која почина од Ковид 19 била мајка на 6-месечно бебе

В+

Повеќе починати од вчера, троцифрен број на новозаразени од коронавирус – Еве ги најновите статистики

Vesti +

176 санкционирани возачи во Скопје, 42 за брзо возење

Vesti +