Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Мртов маж пронајден во куќа во Скопје

Мртов маж бил пронајден во куќа во Скопје, информира МВР.

„На 15.06.2021 во 14:05 часот во Полициска станица Кисела Вода, од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во Кисела Вода бил пронајден починат 72-годишниот С.П. од Црна Гора, кој немал документи за идентификација, а за кој, по кажување на соседите живеел подолг период во куќата. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, соопшти МВР.

Можеби ќе ве интересира...

Тешко повреден пешак откако возило удрило во него на регионалниот пат Кратово-Чатал

Vesti +

ПроКредит Банка со голема акција за пошумување на голини во реонот на Свети Николе

Vesti +

Тренчевска: Со потпишувањето на Меморандум за соработка со Министерството за семејство и социјална политика на Република Полска и размена на искуства, ги зајакнуваме нашите пријателски односи

Vesti +

Маричиќ: Владата веќе некое време има план за ублажување на ефектите од украинската криза за нашите граѓани

В+

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Vesti +

Познати деталите за трагедијата во кочанско и идентитетот на починатиот

Vesti +