Мртов маж бил пронајден во куќа во Скопје, информира МВР.

„На 15.06.2021 во 14:05 часот во Полициска станица Кисела Вода, од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во Кисела Вода бил пронајден починат 72-годишниот С.П. од Црна Гора, кој немал документи за идентификација, а за кој, по кажување на соседите живеел подолг период во куќата. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, соопшти МВР.