Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Филипче: По петчасовна операција почна да чука новото срце во градите на 39- годишната жена

Венко Филипче на својот фејсбук профил напиша дека почна да чука новото срце во градите на 39- годишната жена, откако беше успешно извршена третата трансплатација на срце во Македонија.

„Почна да чука новото срце во градите на 39 годишната жена на која утрово и беше извршена трансплантација. Тешката операција траеше 5 часа. На пациентката и посакувам побрзо опоравување“ напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Можеби ќе ве интересира...

Подгответе се за вистинска пролет: Температури до 23 степени и многу сонце – еве какво време не’ очекува

В+

161 санкционирани возачи во Скопје

Vesti +

Скопје ја доби и втората тартан патека во Градскиот парк

Vesti +

Црвениот крст прв контакт за граѓаните кои пристигаат од Авганистан

В+

Премиерот Ковачевски во работна посета на Кралството Белгија и ЕУ

Vesti +

Голема акција на МВР: Проанјдена дрога, уапсени 7 лица

Vesti +