Спорт Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Спорт

категорија: Спорт

+СпортТОП ВЕСТИ

Алкалоид ќе ги помага македонските таеквондисти на патот до ОИ во Париз 2024

Vesti +
Спортот во „Алкалоид“ има долга историја и богата традиција. Децении наназад, компанијата помагала и помага разни ентитети на клупско, репрезентативно и индивидуално ниво во бројни...
+СпортТОП ВЕСТИ

Срби направија хаос во Австрија – Плукаа, тепаа, гаѓаа…

Vesti +
Група од околу 70 српски хулигани предизвика инциденти на ракометниот натпревар од Европскиот куп во Кремс, Австрија, меѓу домаќинот УХК Кремс и Војводина. Како што...
+СпортТОП ВЕСТИ

Тага: Почина кошаркарска легенда која беше омилена низ цела поранешна Југославија

В+
Петар Сканси, кошаркарската легенда на Југопластика, еден од основачите, креаторите на големата сплитска кошаркарска приказна, почина прво на 78-годишна возраст, прво како играч, потоа како...
+Во тренд...СпортТОП ВЕСТИ

Македонија поразена од Португалија во Порто

В+
Светското првенство во Катар ќе помине без Македонија. Во финалето на плеј-офот во Порто, македонската репрезентација изгуби од Португалија со 2:0 откако немаше сили за...
+СпортТОП ВЕСТИ

Италија остана без 120 милиони евра поради – Македонија

Vesti +
Македонија го изненади европскиот првак Италија во Палермо со голот на Александар Трајковски во 92. минута од натпреварот, а тоа ќе биде голем удар за...
+СпортТОП ВЕСТИ

Медиумите во регионот: Чудо над чудата, Македонците ја шокираа Италија, каков шок првакот на Европа не игра во Катар

В+
Како топ тема одекна вечерашната победа на Македонија над италијанската фудбалска репрезентација. Историскиот пораз на Италија пишува во својот наслов српски Б92, додавајќи дека италијанската...