HI TECH Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » HI TECH

категорија: HI TECH

+HI TECHВо тренд...Мозаик

WhatsApp од 1 ноември нема да работи на овие мобилни телефони, еве зошто

Vesti +
WhatsApp потврди дека некои телефони со Android ќе изгубат пристап до оваа популарна услуга за пораките од 1 ноември 2021 година или од следниот понеделник....
+HI TECHВо тренд...Здравје

НЕМА ПОТРЕБА ДА ВЕ ГРИЗЕ СОВЕСТА: ОВИЕ ДИЕТЕЛНИ правила можете да ги прекршите за време на вашата диета

Vesti +
Макотрпните диети сами по себе знаат како да создадат проблем, но строгото придржување кон нив понекогаш не е најдобро решение. Постојат неколку правила во исхраната,...
+HI TECHВо тренд...

Доколку ги имате овие телефони, заменете ги веднаш – До крајот на месецот ве чека непријатно изненадување

Vesti +
На 27 септември, Google ќе ја прекине поддршката за сите паметни телефони од 2010 година. Андроид 2.3.7 Gingerbread беше актуелен во тоа време. Сега сите...
+HI TECH

Со овие седум совети, ќе го решите проблемот за лошиот Wi-Fi сигнал

Vesti +
Денес правиме многу секојдневни работи благодарение на интернетот. Значи, лош или слаб Wi-Fi сигнал може да биде извор на нервоза и фрустрација, но има неколку...
HI TECHВо тренд...

Дали вашиот мобилен телефон често се загрева? – Еве што може да биде причината

Vesti +
Повеќе работи може да бидат предизвикани од честото загревање на телефонот, како што е стара или неисправна батерија или софтвер што не е добар за...
+HI TECH

Дали iPhone 13 навистина поддржува сателитска комуникација?

Vesti +
Пред неколку дена, се шпекулираше дека претстојната серија iPhone 13 ќе поддржува поврзување со сателитски систем со ниска орбита (ЛЕО). Според аналитичарот Куо Минг-Чиу, кој...
+HI TECH

Голема промена: Од ноември WhatsApp ќе престане да работи на 43 модели на мобилни телефони

Vesti +
Популарната апликација за размена на пораки и друга мултимедијална содржина WhatsApp за два месеци ќе престане да работи на некои постари модели на мобилни телефони....
+HI TECHLIFE

Ова е поразително: Еве колку години од животот поминуваме гледајќи во екранот на мобилниот телефон

Vesti +
Мобилните телефони го надополнуваат нашиот секојдневен живот многу години, а животот без нив е речиси незамислив. Намените се разновидни, затоа ги користиме за работа, полесна...
+HI TECHВо тренд...

Предупредување за корисниците на WhatsApp: Ако добиете ваква порака, некој се обидува да ве хакира

Vesti +
Корисници на WhatsApp, внимавајте на опасната измама која ве хакира за само неколку секунди! За среќа, лесно е да се забележи – но исклучително е...