Апсења на неколку локации во Македонија
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Апсења на неколку локации во Македонија

На 27.11.2022 во 22.40 часот во село Добовјани, струшко, полициски службеници од Полициското одделение Велешта го лишиле од слобода А.Б.(28) од селото Радолишта, струшко. При преглед во патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, што го упаравувал, а сопатник бил Х.М.(24) од Охрид, кај А.Б. била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Т.(32) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 17.11.2022, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и кокаин.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против А.Р.(23) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 21.07.2022 во Свети Николе, пријавениот продал марихуана на друго лице, која подоцна била пронајдена и одземена при преглед на лицето.

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ: Владата има јасен план и визија на европеизација и трансформација на македонското општество, која ќе овозможи земјата да се движи по зацртаната траекторија кон ЕУ

Vesti +

Вработена во центар за социјални работи фалсификувала исправи, поднесен предлог за казнен налог

Vesti +

Битиќи: Со парите, за кои Мицкоски лаже дека сме ги украле, помогнавме на граѓаните и компаниите да ја пребродат кризата

В+

Македонија во солзи: Го убил и закопал братот во дворот – злосторство во Гиновце

Vesti +

БОГАТИТЕ САКААТ МАЛИ ГРАДИ! Дамите со бујни гради ги привлекуваат сиромашните, а науката објаснува зошто!

Vesti +

Трите награди за мир на Заев од 47.500 евра отишле во фондот за борба против ковид

Vesti +