Vestiplus.mk
+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Значителен скок на цената на горивата од утре

Од утре се очекува поскапување на горивата до 10 денари со оглед на тоа што од утре, повеќе нема да има намалено ДДВ за течни горива.

Владата на денешната седница не ја продолжи оваа мерка.

Можеби ќе ве интересира...

Имав среќа образовната асистенција да се воведе на почетокот на образованието на моето дете и веднаш да ги почувствуваме придобивките и од финансиски и од психолошки аспект

Vesti +

Маричиќ ја пречека Брнабиќ на скопскиот аеродром

Vesti +

Матески: Со број 12 за советничката листа на СДСМ и Коалицијата, општина Гостивар конечно ќе тргне напред, ќе го добие Најдоброто

В+

Тасевска: Преку дијалог до решенија, СОНК да се врати на разговорите, прекин на наставата не е добро за децата

Vesti +

179 сообраќајни прекршоци во Скопје: 68 за пребрзо возење, 17 возеле без возачка дозвола

Vesti +

161 санкционирани возачи во Скопје

Vesti +