Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Жител на Форино обвинет за неовластена трговија со хероин и метадон

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 59-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

На 7 ноември, при личен преглед на обвинетиот и при претрес во неговиот дом, кај него биле пронајдени 3,10 грама хероин, како и четири шишиња со вкупен волумен од 40 милилитри метадон, кои ги држел неовластено заради натамошна продажба.

Можеби ќе ве интересира...

Летната градежна офанзива и БРТ – Главни теми на советничките прашања

Vesti +

Нови 18 заразени од коронавирус, бројот на активни случаи е 236

В+

Ѓунер Исмаил: Горан Герасимовски ги има сите вредности коишто центарци ги сакаат

В+

МЗ: 75% од новите случаи и 79% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Vesti +

Царовска: финансиската едукација на средношколците е важен аспект на процесот на нивна подготовка за успешен настап на пазарот на трудот, затоа работиме на нејзино унапредување

Vesti +

Ризично сценарио: САД се финансиски загрозени од Армагедон

Vesti +