Vestiplus.mk
+СВЕТ

Земјотрес ја погоди источна Херцеговина: „Силен татнеж во Требиње“

Босна и Херцеговина, поточно подрачјето на источна Херцеговина, денеска беше погодена од земјотрес.

Како што е наведено на веб-страницата на ЕМСЦ, епицентарот бил во близина на Требиње.

Се уште не се знае колкава била јачината на земјотресот и дали има материјална штета.

– Почувствуван е краток потрес – пишува еден од Билеќа на веб-страницата на ЕМСЦ, додека друг од Требињац пишува:

– Силно татнеж во Требиње.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ оддаде почит на гробот на Борис Трајковски

В+

Вицепремиерката Грковска ќе учествува на Форумот за дигитална безбедност на Западен Балкан во Талин, Естонија

Vesti +

Полицијата експресно го пронајде украденото болничко возило, вратено е на Итна помош Кочани

Vesti +

Е-КОНЗУЛАТ – нов полесен пристап до конзуларните услуги во странство

Vesti +

Тав: Силно постпандемиско закрепнување – аеродромите во Скопје Охирд ги завршија 9-те месеци со вкупно 1,8 милиони патници

Vesti +

Премиерот Ковачевски за „BBC“: Нашите граѓаните сакаат да бидат дел од ЕУ и да живеат достоинствено во својата држава

Vesti +