Земјата „проголта“ автомобил (Видео)
Vestiplus.mk
+СВЕТ

Земјата „проголта“ автомобил (Видео)

Во Мумбај во Индија забележан е бизарен случај кога земјата буквално „проголтала“ паркиран автомобил.

Инцидентот се случил за време на облилни врнежи во Мумбај, а снимката покажува како автомобилот исчезнува во дупка исполнета со вода.

Со истрага е утврдено дека автомобилот завршил во бунар кој не се користи, и кој бил прекриен со бетон, меѓутоа, бетонот пукнал, а автомобилот исчезнал во бунарот.

Можеби ќе ве интересира...

Бајден одлучи: Пушта на пазарот уште 15 милиони барели нафта од стратешките резерви

Vesti +

Две лица повредени во сообраќајка во Битола

Vesti +

Даниела Николова: СДСМ и парламентарното мнозинство ќе обезбедат недела неработен ден и повисоки плати за работниците

Vesti +

Страшна вест за Русија: „Царот на Кремљ“ загуби?

Vesti +

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Vesti +

Ковачевски од Кичево: РЕК „Осломеј“ е првата електрана која од јаглен преминува на чиста енергија во регионот

Vesti +