Vestiplus.mk
СВЕТ

Загинаа четворица Срби во Германија – Со полна брзина удриле во камион, починале на лице место

Четворица Срби загинаа денеска во тешка сообраќајна несреќа на автопат во Германија.

Според медиумите, сите четворица биле од Алексинац.

Тие со полна брзина удрија во камион со автомобил со голема брзина денес во текот на утринските часови на автопатот во близина на Неутраблинг во областа Регенсбург, а сите починаа на самото место поради повредите. Според првите информации, тие биле на возраст од 27, 31, 32 и 44 години.

Според извештајот на германските медиуми, во моментот на несреќата сообраќајот на автопатот бил забавен

Возачот на камионот бил унгарски државјанин, а поради шокот бил пренесен во болница.

Полицијата ја спроведувала истрагата пет и пол часа. За тоа време, таа траса беше затворена за сообраќај до 15 часот.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Мајка оставала две годишно дете само по неколку дена

В+

Министерот Федоров: Благодарам Илон Маск за интернет станиците Starlink во Украина

В+

Украинците им оставиле богат плен на Русите – сето ова е заробено без борба

В+

Се појави партизанско движење: Ги има се повеќе и ги уништуваат плановите на Путин

В+

Гејтс повторно се огласи за вториот бран на коронавирусот: „Ќе биде многу полошо“

В+

Трагична смрт на близнаци во Јужна Каролина, девет часа биле заклучени во топол автомобил

В+