Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Заев во Гази Баба: Одиме кон уште една чиста и голема победа, 22 на 6 избрани во првиот круг 

Да ме чујат сите луѓе,  од истокот, западот, северот, југот и центарот на општина Гази Баба,  имам нешто важно да ви кажам, на 17-ти октомври победуваме, победува Гази Баба, победува Скопје, победува најдоброто во целата држава, наша и татковина и мајковина, рече претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, на трибината “Најдоброто за нашата општина” во Гази Баба.

-Нека се знае, нека се чуе дури до Турбето од скопскиот кадија, поетот и биограф, Ашик Челеби – Гази Баба, по кој населбата и вашата општина го добиле своето име.  Гази Баба гази цврсто, кон уште една чиста, праведна, заслужена и голема победа! И еве вечерва од Гази Баба да ја испратиме и првата проценка за 17-ти октомври на изборите, нашиот политички противник ќе победи во првиот круг во 6 општини, ќе добијат 6 градоначалници, а коалицијата на чело со СДСМ ќе победи во првиот круг со најмалку 22 градоначалници, тоа е 3 ипол пати повеќе. Слушајте ми зборот, добро сум упатен, добро информиран, 22 на 6 во првиот изборен круг!, доплни Заев.

Тој им порача на граѓаните на  Гази Баба дека победата ја заслужуваат повеќе од било кој граѓанин на било која општина на Северна Македонија,  затоа што овде за овие четири години се сработи три пати повеќе отколку последните 23 години на ВМРО-ДПМНЕ.

Можеби ќе ве интересира...

Што ќе се случи ако одеднаш престанете да пиете КАФЕ?!

Vesti +

Филип Темелквски: Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ не знае како се носи урбанистички план

В+

Заев: Како дел од шестиот пакет мерки за надминување на последиците од ковид-кризата, распределени се 35,3 милиони денари

Vesti +

328 санкции за брзо возење

Vesti +

Заев: Северна Македонија е препознаена како инспиратор на еден нов Балкан

В+

Висок број на починати и новозаразени од ковид: Најновите статистики велат 23 починати, 760 нови случаи

В+