Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Заев: По грешка кажав „македонска репрезентација“ – имам 47 години се случуваат и грешки

Премиерот Заев денеска на Скопскиот економски форум призна дека направил грешка кога кажал „македонската репрезентација“ бидејќи како што рече, тоа е во спротивност со Преспанскиот договор.

„Секогаш праќам пријателски пораки, верувам во Преспанскиот договор, го направив заедно со пријателот Алексис Ципрас и јас сум првиот што го следи, некогаш се случува да направам грешка имам 46 години се случува да го спомнам тоа во една реченица и да го повторам некогаш.“ – рече Заев.

Ваквиот став на премиерот доаѓа по острите грчки реакции дека поради неговиот твит

Можеби ќе ве интересира...

ТЕЛОТО ПРАЌА СИГНАЛИ – Шест знаци на стрес за кои не сте свесни

Vesti +

СДСМ Скопје: Маските паднаа – Данела Арсовска нема никаков проект за бесплатен јавен превоз и набавка на 250 еко-автобуси

В+

Приведен дилер од Кичево, пронајдена дрога

В+

Кога полицајците извршиле проверка на голф без регистерски таблички во селото Крапа, пронашле количини на огревни дрвја

Vesti +

Албанската министерка за надворешни работи: Сите жртви во несреќата се Албанци од Северна Македонија

В+

Бајден: Путин избра војна, САД ќе одговорат решително

В+