Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Заев и Тачи договорија соработка за локалните избори

Лидерите на СДСМ и на ДПА, Зоран Заев и Мендух Тачи, договорија соработка за локалните избори.

Заев соопшти дека СДСМ и ДПА реципрочно ќе соработуваат и ќе се поддржат во повеќе општини.

„СДСМ и ДПА реципрочно ќе соработуваат и ќе се поддржат во повеќе општини со цел за граѓаните да ги обезбедиме најдобрите градоначалници и советници на кои служењето на народот им се главна цел и определба. Во некои општини соработката ќе ја реализираме во прв круг, а во други општини во втор круг. СДСМ продолжува ја гради и развива најголемата и најдобра коалиција за локалните избори во октомври“, напиша Заев на „Фејсбук“.

Можеби ќе ве интересира...

Драстична промена на времето од утре: Какво ќе биде времето за првомајските празници?

Vesti +

Спасовски од Куманово: Не ни требаат демагози за градоначалници кои мислат на личниот рејтинг наместо на граѓаните

В+

Филипче: Трета доза вакцина ќе примат сите постари од 60 години, здравствени работници и имунокомпромитирани пациенти

Vesti +

Невреме во Македонија, па во понеделник промена: Детална прогноза

В+

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ напразно пласира различни бројки за вредноста на АД Славија, факт е дека токму тие раскрчмија 70% од нејзиниот имот

В+

Вирусот повторно мутираше: Се жалеле од болки во стомак, ама биле заразени со Ковид-19

В+