Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев и Руте заедно во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации

Денеска Македонија и Холандија во 18 часот ќе го одиграат мечот од Европското првенство 2020 во Амстердам, а премиерите Заев и Руте на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации, објави порталот Centar.mk.

Премиерот Заев патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија Руте, пишува Centar.mk.

Можеби ќе ве интересира...

192 санкции за брзо возење

Vesti +

Режимот е жив: Со пурпена запечатен автомобилот на Јанчева – Досегашната прва советничка во Град Скопје остро кон Тимчо Муцунски

В+

Приведено лице за издржување затворска казна

Vesti +

Задолжителна зимска опрема, полицијата ќе казнува – еве од кога

В+

Западни разузнавачи велат дека Путин е болен – се работи за рак, деменција или Паркинсонова болест

В+

Весковски: Планска хумана урбанизација на просторот кон Злокуќани и Бардовци

Vesti +