Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Заев и Руте заедно во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации

Денеска Македонија и Холандија во 18 часот ќе го одиграат мечот од Европското првенство 2020 во Амстердам, а премиерите Заев и Руте на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации, објави порталот Centar.mk.

Премиерот Заев патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија Руте, пишува Centar.mk.

Можеби ќе ве интересира...

Захарова: Москва ќе преземе возвратни мерки по протерувањето на дипломатите од Северна Македонија

В+

Претседателот Пендаровски положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“ по повод 150-годишнината од неговото раѓање

В+

На доставувачот на храна му испратил порака „Побрзај“ – Еве колкава казна доби

Vesti +

СДСМ: Мицкоски ќе биде запаметен по тоа што ги рушеше националните позиции во однос на Бугарија

Vesti +

168 санкционирани возачи во Скопје, 25 за брзо возење

Vesti +

Омикрон: Производителите на вакцини имаат добри вести

В+