Врие полиција во Ѓорче - во тек голема полициска контрола
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Врие полиција во Ѓорче – во тек голема полициска контрола

Бројни полициски патроли вечерва има во Ѓорче Петров, објави Центар.мк

Според информациите сообраќајната полиција контролира голем број на возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци.

Ваквите акции на полицијата ги видовме минатите денови во повеќе градови низ земјава, но и во Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Николовски: Членовите на управните и надзорните одбори мора да имаат минимум пет годишно искуство во дејноста

В+

Јованка Тренчевска ја презеде функцијата министер за труд и социјална политика

Vesti +

Спасовски: Мора да има одговорност за случајот Онишченко, партнерство со САД не смее да се нарушува

Vesti +

Николовски на Конференција по повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата: Спроведувањето на реформите и примената на законите за сите подеднакво е единственото решение за успешно справување со корупцијата и обезбедување прогрес и развој

В+

Спасовски вечерва се обрати на Политичка академија за социјална демократија, организирана од Прогрес Институт

Vesti +

Од понеделник почнува вакцинирање во домашни услови

Vesti +