Времето се менува - Подгответе се за невреме
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Времето се менува – Подгответе се за невреме

Утре попладне претежно во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во четврток и петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер.

Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

Можеби ќе ве интересира...

Полицијата влезе во фирма за канабис во Битола, кога увиделе што направил стечајниот управник веднаш тргнале со апсења

Vesti +

Заев од Велес: Можеме да бидеме Швајцарија на Балканот, ако ВМРО-ДПМНЕ не не’ турка во минатото

В+

Тренчевска: Обезбедувањето можности за вработување и создавање перспектива за сите граѓани е обврска на Владата

Vesti +

Трагедија го потресе Велес: МВР објави детали за пожарот во кој загина едно лице

Vesti +

Голема среќа ги очекува овие знаци од Зодијакот: Во наредните недели се ќе им оди од рака

Vesti +

СДСМ: Со писма како од времето на неговиот ментор Груевски, Мицкоски им го држи стравот на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ од изборниот пораз што им следува

Vesti +