Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне во планинските подрачја е можен краткотраен дожд.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, УВ=7

Можеби ќе ве интересира...

Славјанка Петровска: Законот за потекло на имот овозможува конфискација на нелегално стекнат имот, времето на неказнивност и избегнување на правдата заврши

Vesti +

Телеком Србија ги претстави своите серии пред публиката во Дубровник

В+

Приведен крадец од Гостивар, одземеното вратено на сопственикот

Vesti +

Георгиески: Ја раздолживме општината, имаме јасна визија за Охрид согласно препораките на УНЕСКО, развојот мора да продолжи

В+

Оставката на Заев – топ тема на бугарските и српските медиуми

В+

Костадиновска-Стојчевска во работна посета на институциите: Годинава повеќе средства за културата во Охрид

Vesti +