Vestiplus.mk
+ LIFE

Вратете му ја пријатната миризба на вашиот капут без перење: За 15 минути ќе биде чист и свеж!

Секогаш е добро да знаете по некој трик за вашите капути без хемиско чистење да бидат подготвени за зимската сезона.

Вратете им ја свежината на зимската гардероба на многу едноставен начин. Џемперите и капутит закачете ги на закачалка, па од оддалеченост од 15 сантиметри испрскајте ги со чиста вотка.

Најдобро е вотката да ја ставите во распрскувач. Потоа, оставете ја гардеробата да се исуши и ќе видите дека веќе ја немаа онаа непријатна миризба, ниту пак мириса на алкохол.

Алкохолот ги убива сите бактерии кои предизвикуваат непријатна миризба. Овој метод користете го за материјали како што се волна, памук и полиестер, додека не се препорачува за кожа, свила или други скапи ткаенини.

Можеби ќе ве интересира...

Заев со писмо до членовите: Граѓаните сакаат промени со побрзо темпо, тоа го уважуваме и се поправаме

В+

Донација на ОКТА за Здружението на граѓани за поддршка на лица со ретка болест Вилсон

Vesti +

ДПТ: Македонија продолжува напред со стабилна Влада по демократскиот и европскиот пат

В+

Македонската убавина и моќ со дефиле за првпат пред Собранието на Македонија

В+

Живковиќ: Минималната плата е уште едно исполнето ветување, до крајот на мандатот ќе биде 20 илјади

В+

Трагедија во Скопје: Загина едно лице, млада жена повредена – МВР објави детали

В+