Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Воведена целосна забрана за движење на Водно и Скопска Црна Гора

Поради зголемениот ризик од пожари од високите температури и портокаловата фаза со која е зафатен регионов, како и големиот број локални пожари што се активни на терен, на барање на градоначалникот Шилегов, Владата на РС Македонија од денеска (03.08.2021, вторник) воведе целосна забрана за движење на Водно и на Скопска Црна Гора.

Апелираме до сите граѓани да ја почитуваат забраната и да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.

Воедно доколку забележите пожар Ве замoлуваме веднаш да пријавите во Противпожарната бригада на тел. 193 или во Центарот за управување со кризи, на тел. 195.

Можеби ќе ве интересира...

(ВИДЕО) Михаилоски Млади, во недела да си ја обезбедиме иднината, да гласаме за број 12 и концептот што води напред, да не дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да не враќа назад

В+

Од први декември една ќеса ќе чини 15 денари

В+

Министерот Бочварски на средба со амбасадорот Ангелов: Остануваме посветени во изградбата и модернизацијата на Коридорот 8

Vesti +

Субвенциите за купување на куќа или стан од 50.000 евра можат да стигнат до 20.000 евра: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

Vesti +

Љубов до крајот на животот: Тие се најсилниот хороскопски пар

Vesti +

Успешно извршена реплантација на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија

Vesti +