Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Во секој момент треба да започне владината седница

Владата на Република Северна Македонија денеска, преку видеоконференциска интернет врска ќе ја одржи редовната 73-та седница со повеќе точки на дневниот ред од својата програма за работа и од интерес на граѓаните.

За донесените одлуки и заклучоци од редовната 73-та седница, која ќе започне во 20:00 часот, јавноста ќе биде известена преку соопштение веднаш штом ќе биде завршена.

Можеби ќе ве интересира...

Поскапуваат горивата – ова се новите цени

В+

Лазаревскa: Со СДСМ растат платите, поголема минимална плата за помош на работниците

В+

Чувал рачна бомба во викендица – поведена истрага против едно лице

В+

Расчистена тешка кражба, приведено лице од Скопје

Vesti +

Средба на Шахпаска – Паолучи: Продолжува соработката меѓу МТСП и Светска банка за унапредување на социјалната заштита, но и за градење на човечкиот капитал и зголемување на вработливоста на населението

Vesti +

Како да ја исфрлите вишокот вода од вашето тело – нозете нема да ви бидат потечени

В+