Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Во раце на полицијата “паднаа” полицајци, менаџери на хотели, локали – Полициската акција во Прилеп се’ уште трае, уапсени 7 лица

Денеска во Прилеп се случуваше голема полициска акција која имаше за цел уништување на голема дилерска мрежа на дрога, објави денеска Centar.mk.

Неофицијалните информации говорат дека во мрежата биле вклучени менаџери на локали, хотели, полицајци, кои подолг период дилале дрога на повеќе локации.

Во акцијата која трае и ноќеска, досега биле приведени околу 7 лица, а опфатени биле дваесетина пишуваат медиумите.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Герасимовски: Ви благодарам за поддршката којашто ни ја дадовте за сигурно водство во првиот круг во општина Центар

В+

Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад

В+

Претрес во Битола, пронајдени дрога и оружје

В+

Ковачевски од Делчево: Со субвенцијата на струјата за компаниите ќе се стабилизираат цените на прехранбените производи

Vesti +

Илиевски: Да создадеме кумановски бренд, конкурентен на меѓународните пазари-Куманово како чевларски град го заслужува тоа

В+

159 санкционирани возачи во Скопје, 54 за брзо возење

Vesti +