Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Во раце на полицијата “паднаа” полицајци, менаџери на хотели, локали – Полициската акција во Прилеп се’ уште трае, уапсени 7 лица

Денеска во Прилеп се случуваше голема полициска акција која имаше за цел уништување на голема дилерска мрежа на дрога, објави денеска Centar.mk.

Неофицијалните информации говорат дека во мрежата биле вклучени менаџери на локали, хотели, полицајци, кои подолг период дилале дрога на повеќе локации.

Во акцијата која трае и ноќеска, досега биле приведени околу 7 лица, а опфатени биле дваесетина пишуваат медиумите.

Можеби ќе ве интересира...

Филипче: Со премиерот Заев остануваме цела ноќ во Кочани – мобилизирани се сите медицински екипи, а тука е и тимот од клиниките во Скопје доколку има потреба

В+

НУРЕДИНИ: Усвоени преостанатите закони од областа на управување со отпадот

Vesti +

Тетово во црно: Почина 31 годишна жена по компликации од ковид 19, имала хронична болест

В+

Заев во писмо до членството: СДСМ учи и се поправа, повикувам на обединување!

В+

Времето се менува: Од утре дожд, ветер и значително пониска температура

В+

Лукаревска во Охрид: Луѓе со достоинство, со чесност, со почитување, тоа е концептот „Едно општество за сите“ што го гради Социјалдемократскиот сојуз, тоа е концептот што треба да не води напред, победуваме и продолжуваме

В+