Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Во понеделник промена на времето, потоа стабилизација – Метеоцентар со детална прогноза

Од утре следува период на стабилно време, освен во понеделник кога во пладневните и попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Температурата ќе биде во пораст.

Прогноза за 05.07.2021
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Во пладневните и попладневните часови, особено во северозападните делови, ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=7

Прогноза за 06.07.2021
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 28°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 07.07.2021
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 29°C до 37°C
Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е решето, да се извини за хистеријата што синоќа ја ширеше преку соопштенија

Vesti +

Аналитичарот Јовановиќ: Почнувам сериозно да се сомневам дека пожарите се нов идиотски програм за рушење на Владата на Заев

В+

Христовски од Крушево: Почнавме со долг од 420 илјади евра и за 4 години целосно го променивме изгледот на Крушево

В+

Ковачевски за МИА: Го правиме она што цел свет го прави во криза, финансиски силно ги поддржуваме граѓаните и компаниите

В+

Едноставно неодоливи: Трите најпосакувани жени во зодијакот

Vesti +

Со возило излетале од патот – Еден малолетник почина, а еден е тешко повреден во сообраќајка на магистралниот пат Охрид-Кичево

Vesti +