Vestiplus.mk
Во тренд...

Во понеделник промена на времето, потоа стабилизација – Метеоцентар со детална прогноза

Од утре следува период на стабилно време, освен во понеделник кога во пладневните и попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Температурата ќе биде во пораст.

Прогноза за 05.07.2021
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Во пладневните и попладневните часови, особено во северозападните делови, ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=7

Прогноза за 06.07.2021
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 28°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 07.07.2021
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 29°C до 37°C
Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

The post Во понеделник промена на времето, потоа стабилизација – Метеоцентар со детална прогноза appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Забрчанец: Со заштитен македонски идентитет не смееме да се плашиме од ЕУ преговорите, секој друг пат е опасен за земјава

В+

Ова може да биде интересно и корисно: Направете маска за лице со лимон и банана

Vesti +

Костадинов: До последниот атом сила ќе се борам Валаново да е успешна приказна

В+

Заев: Ако сакаме да го отвориме прозорот на иднината, мора да ја затвориме вратата на минатото, бидејќи дува промаја на сегашноста

В+

МЗ: Вчера се аплицирани 13.137 вакцини

В+

Зошто многумина што се обидуваат да се откажат од пушењето се здебелуваат?

Vesti +