Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА

Владата донесе одлуки: Буџетарите ќе работат онлајн, автобусите ќе возат со 50 отсто од капацитетот, економските субјекти ќе работат до 23 часот

Владата донесе нови одлуки и мерки за справување со коронавирусот. Буџетарите ќе работат онлајн, автобусите ќе возат со половина капацитет, а економските субјекти со работа ќе завршуваат до 23 часот.

-Препорака до цела државна и јавна администрација до ошпштините и судовите согласно механизмот на работа, работниот процес да се одвива во смени, редуцирано или онлајн од дома

-Автобусите да возат со 50% намален капацитет

-Сите економски субјекти да работат до 23 часот

Инаку, денеска во Собранието не се расправаше по предлог измените на Законот за заштита на населението од заразни болести.

Можеби ќе ве интересира...

Во јуни 3 хороскопски знаци ги чека НОВ ЖИВОТ: Меѓу нив е и Лавот

Vesti +

(Видео) Ечеше демократија и слобода од граѓанскиот собир на СДСМ во Скопје

В+

Наумоски: 40 километри фекална канализација и околу 40 километри асфалт во овие четири години, евидентен е напредокот на Ѓорче Петров

В+

Ковачевски: Европските земји никогаш не биле пообединети, сите работат на меѓусебна помош

В+

НЕВЕРОЈАТНИ ЕФЕКТИ – Овие четири НАПИТОЦИ можат да ви помогнат да спречите деменција

Vesti +

Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа

Vesti +