Владата апелира до граѓаните да не се движат во шумските подрачја, наутро стапува на сила целосна забрана за движење
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Владата апелира до граѓаните да не се движат во шумските подрачја, наутро стапува на сила целосна забрана за движење

Владата на Република Северна Македонија апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.

Во текот на утрешниот ден (вторник, 3 август) стапува на сила целосна забрана за движење во шумските предели низ Републиката.

Можеби ќе ве интересира...

Дали треба да има карантин за време на празниците? – Даниловски Славите се голем ризик, викенд-карантини за намалување на бројот на заболени и починати

В+

Тигрите уапсија битолчанец баран со потерница

В+

184 санкционирани возачи во Скопје, 55 за брзо возење

Vesti +

Пандемијата не попушта: Троцифрен број на новозаразени, петмина починаа

Vesti +

Влада: Пожарот во Ковид-центарот во Тетово е изгаснат, лекарите се борат за живот плус, во тек е детална истрага

В+

15 години КаСис создава врвни услови за развој на е-трговијата

Vesti +