Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Видео: По координацијата со Заев и Пендаровски, министерот Спасовски замина од Мечкин камен за координација за пожарите во Кочани

Во координација со премиерот и претседателот, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, замина од Мечкин Камен заради координација на ситуацијата со пожарите.

Кочани е зафатено од голем пожар, а неофицијално горат куќи.

[embedded content]

Можеби ќе ве интересира...

(Видео) Министерката за култура ги претстави резултатите од годишните конкурси за финансирање проекти

В+

Ковачевски: Отворен Балкан значи можност за инвестиции и економски раст на регионот

В+

Ковачевски: Не постои таен договор со Бугарија

В+

Многу е поголема веројатноста да добиете згрутчување од коронавирус отколку од вакцина

Vesti +

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

В+

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги врати парите кај граѓаните од луксузите во Белиот дворец како 20.000 евра за теписони или лустери

Vesti +