Vestiplus.mk
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) МВР излезе со апел: Ако го видите ова лице – веднаш јавете се на 192!

МВР апелира до граѓаните, доколку било кој препознае некого од хулиганите, како што е лицето на снимката кое го фрли молотовиот коктел спрема полицијата и објектот на Собранието, може да го пријави тоа на телефонскиот број 192 или во најблиската полициска станица. Без разлика дали пријавата е анонимна или не, полициските службеници ќе постапат и, доколку се потврди идентитетот, против насилниците ќе бидат преземени соодветни законски мерки.

Министерството апелира до граѓаните да не дозволат да бидат вовлекувани во ничии сценарија, ниту во било какви насилни инциденти, бидејќи ќе бидат преземани најригорозни мерки и нема да се толерира нарушување на мирот и безбедноста. Секој дијалог треба да се води во институциите на системот, а македонската полиција е токму гарантот за безбедноста на тие институции, на државата и нејзините граѓани.

Линк до видео:

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Со одговорните политики јавниот долг намален за дополнителни 2,2 процентни поени

Vesti +

Порошенко: Путин е воен злосторник и треба да заврши во Хаг

В+

Силно невреме ги погоди Австрија и Швајцарија, има повредени

В+

87 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

Vesti +

Ковачевски: Нема враќање од патот кон Европската Унија

Vesti +

За угостителите проверка на лични карти за точење алкохол е во ред, проверка на сертификат за вакцини е проблем

В+