(Видео) Лукаревска: Отворен е повикот за членови и претседатели на комисиите на СДСМ
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

(Видео) Лукаревска: Отворен е повикот за членови и претседатели на комисиите на СДСМ

Во тек е отворен повик за пријавување на кандидати за претседатели и членови на секретаријати на постојаните работни тела, односно Комисиите на СДСМ, соопшти заменик-претседателката на партијата, Сања Лукаревска.

„Ги охрабрувам граѓаните, членовите, сите заинтересирани лица, да се пријават за член или претседател на една од вкупно 19 комисии на СДСМ, поделени по соодветни ресори. СДСМ е отворена за сите без разлика дали се членови на СДСМ или не. Сите граѓани кои имаат желба а се стручни, докажани и посветни во својата област на делување, лица кои уживаат углед и доверба од јавноста и кои се подготвени да дадат свој придонес во креирање и развојот на политиките на СДСМ“, рече таа.

Лукаревска кажа дека овие работни тела на партијата се особено важни за подготовка на изборните програми, за процесот на креирање мерки и политики кои го унапредуваат квалитетот на живот на сите граѓани и се во интерес на државата.

Повикот трае до 11 јуни.

Можеби ќе ве интересира...

Алсат: Во пожарот во модуларната болница во Тетово има жртви и од пациентите и од медицинскиот персонал

В+

Ресман: На демократија и треба самодоверба и самокритичност во борбата против пропагандата

Vesti +

Во дебарско пронајдени парцели со канабис од кој на црниот пазар би се добила марихуана во вредност од околу 500.000 евра

Vesti +

Со т.н. ноќен радар 200 санкции за брзо возење

Vesti +

Битиќи ќе ја посети фабриката “Кромберт и Шуберт” во Битола

Vesti +

141 санкции за возење под дејство на алкохол

Vesti +