(ВИДЕО) Градот тивок, градот блокиран
Vestiplus.mk
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Градот тивок, градот блокиран

Приватните автобуски превозници на „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ веќе втор ден оваа недела протестираат со блокади на три важни сообраќајни точки во Скопје.

Камера и монтажа: Александар Ризински

Музика: ПМГ

извор: Civilmedia.mk

Можеби ќе ве интересира...

289 санкции за брзо возење

Vesti +

Бројот на загинати во падот на воен авион во станбена зграда во Русија се искачи на четири

Vesti +

Од денеска започна пријавувањето за вакцинирање во домашни услови

Vesti +

Двоцифрен број на новозаразени од ковид, пријавени тројца починати

В+

ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ! – Ќе имаат ГОЛЕМА заработка

Vesti +

Дебата: Дигитална трансформација кон е-општини – само со добри јавни услуги може да се врати довербата во институциите

В+