Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

(видео-фото) Работна средба на премиерот Зоран Заев со претседателот на политичката партија Алтернатива и пратеник Африм Гаши

Фотографии и видео инсерти од работната средба на премиерот Зоран Заев со претседателот на политичката партија Алтернатива и пратеник Африм Гаши.

Можеби ќе ве интересира...

ШИЛЕГОВ: Со изградбата на бул. Борис Трајковски, Драчево конечно добива брза врска со остатокот од градот

Vesti +

Герасимовски: 20% зеленило во градежна парцела и задолжителен паркинг за станарите

В+

Од првиот состанок на Оперативното тело за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот: Принципите на инклузивност и диверзитет треба конзистентно да се применуваат во политиките

В+

Михаилоски од Куманово: Младите заслужуваат политики и мерки кои ќе им обезбедат поквалитетен живот, затоа зборуваме за најдоброто

В+

Заев на ТВ21: Ќе има пресврт за Град Скопје во вториот круг, граѓаните знаат колку е важен главниот град

В+

Северна Македонија го чествува Денот кога како дел од антифашистичката коалиција дојде до своја и слободна држава, денес дел од најпрогресивните демократии

В+