Ветровки, џемпери и ќебиња – Македонија ќе ѝ испрати донација на Украина
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Ветровки, џемпери и ќебиња – Македонија ќе ѝ испрати донација на Украина

Владата донесе одлука за донација на Министерството за одбрана на Украина, соопштија владините служби.

Според соопштението, станува збор за зимска опрема: ветровки и џемпери, како и ќебиња – донација од Министерството за одбрана на Република Северна Македонија.

Можеби ќе ве интересира...

Спасовски: За само три месеца запленети се над 2,2 тона марихуана со вредност од над 5 милиони евра, околу 1.2 тона психотропни супстанци за производство на амфетамин со вредност од околу 200 милиони евра, 7 килограми хероин со вредност од речиси 300.000 евра

В+

ИЗВЛЕЧЕНО БЕЗЖИВОТНО ТЕЛО НА МЛАД ЧОВЕК ОД САВА: Кога ќе слушнам ваква вест веднаш се вознемирувам, скоро ќе дојдам во Белград, се огласи таткото на Метеј Периш

Vesti +

Ковачевски на меѓувладината седница со Албанија: Заеднички сме на европскиот пат и се справуваме со кризата, заеднички овозможуваме економски раст и развој

Vesti +

Тешко повредени две лица во сообраќајка кај с.Орашац

Vesti +

Јанчева: Хаос во Скопје, на ВМРО-ДПМНЕ поважни им се кавгите и микрофоните отколку граѓаните

Vesti +

Нови 432 случаи на коронавирус, починаа 13 лица – најмладиот имаше 42 години

В+