Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА

Vestiplus дознава: Над 440 заразени од корона вирус

Неофицијални информации на Vestiplus.mk велат дека бројот на заразени од ковид 19 во изминатото деноноќие е над 440 лица, од околу 2000 теста.

Сепак ова се неофицијални информации, кои се’ уште не се потврдени од страна на Министерството за здравство.

Можеби ќе ве интересира...

153 санкционирани возачи во Скопје, 33 за возење под дејство на алкохол

Vesti +

Двајца и се јавиле од Општината да си даде отказ од директорското место, па ги пријавила во полиција

Vesti +

Шилегов од Карпош: Ќе продолжиме со реализација на паркот во Карпош 4, а со мостот кај Љубљанска ќе го растеретиме сообраќајот

В+

Пронајдено оружје во Палчиште и во Куманово

Vesti +

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Vesti +

Весковски од Карпош: Време е Јакимовски да го испратиме во пензија

В+