Vestiplus.mk
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Vestiplus дознава: Над 440 заразени од корона вирус

Неофицијални информации на Vestiplus.mk велат дека бројот на заразени од ковид 19 во изминатото деноноќие е над 440 лица, од околу 2000 теста.

Сепак ова се неофицијални информации, кои се’ уште не се потврдени од страна на Министерството за здравство.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
ХАОС ВО НАЈАВА ВО СКОПЈЕ: Посебен режим на сообраќај на овие булевари поради протест на приватните превозници

Поради протестот на приватните превозници во Скопје, за утре МВР соопшти дека поради најавеното одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на булеварите “Гоце Делчев“ и булеварите “Крсте Петков Мисирков“ и околните улици. ОД МВР исто така излегоа со... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Во Чернихив е деактивирана бомба од соборен руски авион

В+

Намалени цени на лебот, мерките на Владата даваат резултат, велат од СДСМ

Vesti +

Бензинот поевтинува за 1,5 денари

В+

Овие хороскопски знаци им одат на нерви на сите, но потајно им се восхитуваат

Vesti +

Во пожар во Конче настрада маж

В+

Петровска до новите потпоручници и питомци: работете со ентузијазам и енергија, учете посветено зашто вие сте ликот на Армијата

Vesti +