Vestiplus.mk
+LIFE

Венера влегува во знакот Лав, почнува период на ГОЛЕМА СРЕЌА: Крајот на јуни за овие знаци донесува подобрувања на сите полиња

Подгответе се за еден убав период.

Венера влегува во знак Лав 27 јуни и тука ќе се задржи до 21 јули 2021 година. Овој астро период донесува убави промени во нашите животи, а особено поволен ќе биде за 3 знаци.

ОВЕН: Ќе сакате да бидете во центарот на вниманието, ќе бидете неодоливи за спротивниот пол. Целата ваша енергија ќе биде насочена на флерт и забава. На работен план може да дојде до типична женска љубомора. Ако шеф ви е жена, можни се судири. Но не поради работата, туку поради вашата заводлива енергија.

ЛАВ: Со овој транзит вие сте свој на своето. Сега се околу вас е ваша јавна сцена. Вие во таа енергија совршено се снаоѓате бидејќи таа е во вашиот ДНК код. Како и кај Овенот сега сте неодоливи. Работата ви оди од рака, бидејќи комуникацијата од ваша страна е заводлива.

СТРЕЛЕЦ: Енергијата на Венера прави од вас заводник/заводничка. Ова е време за љубов кон себе и подигање на самодовербата.

Можеби ќе ве интересира...

Костадин Костадинов: СДСМ ја има најдобрата понуда за секоја општина, во понудата на ВМРО-ДПМНЕ не верува ниту Мицкоски

Vesti +

Полицијата влезе во фирма за канабис во Битола, кога увиделе што направил стечајниот управник веднаш тргнале со апсења

Vesti +

Шахпаска: Зголемување на опфатот на деца во градинките во Општина Свети Николе и Општина Росоман

Vesti +

Комисијата одлучи: Сите вработени во јавниот сектор да покажат потврда за примена барем една доза против Ковид-19, задолжителна вакцинација на здравствените работници

В+

Шилегов: Имаме план и визија за Скопје и за Гази Баба, на 17 октомври да го избереме Најдоброто!

В+

Шахпаска: Безбедни градинки за безбедна иднина на нашите најмали, вакцинирајте се​

Vesti +