Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

ВЕЧЕРВА ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Паднаа познати криминалци од Скопје – најдено оружје, муниција, дронови…

Полицијата на СВР Скопје во содејство со специјалците од “Тигар” извршија голема полициска акција во Скопје, објави Centar.mk.

Порталот Центар.мк повикувајќи се на свои извори информира дека во акцијата се лишени неколку криминалци осомничени за тешки кривични дела, а при претресите во нивните домови биле пронајдени оружје, муниција, дронови…

Од МВР ја потвридле оваа информација и најавија подетални информации за утрешниот ден.

Можеби ќе ве интересира...

Жените родени во овие два хороскопски знаци ги чека СРЕЌЕН ЖИВОТ

Vesti +

Ја изгубивме: Познатата пејачка почина на 22 години, татко ѝ соопшти трагична вест за австралиската ѕвезда

Vesti +

Приведен крадец во Гостивар

Vesti +

Со нова иновативна опрема Водно заштитено од пожари

Vesti +

Претрес во Скопје, пронајдено оружје, приведено едно лице

Vesti +

Многу продолжени викенди во 2022-ра: Еве кога се паѓа Велигден, а кога Рамазан Бајрам

В+