Вакцинирај се и освој автомобил: Наградна игра во Москва за сите што ќе се вакцинираат против коронавирус
Vestiplus.mk
+СВЕТТОП ВЕСТИ

Вакцинирај се и освој автомобил: Наградна игра во Москва за сите што ќе се вакцинираат против коронавирус

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин најави дека секој од жителите на главниот град на Русија, кој ќе ја прими првата доза вакцина против коронавирус, ќе може да учествува во наградна игра и да освои автомобил.

– Оние кои ќе ја примат првата доза вакцина од 14 јуни до 11 јули ќе учествуваат во лотарија за автомобил. Секоја недела ќе се одржуваат пет лотарии во вредност од околу 14.000 долари, рекол градоначалникот.

Тој додал дека главната награда за оние кои ќе се вакцинираат не е автомобил, туку нивното здравје и „мирна глава“.

Можеби ќе ве интересира...

Шахпаска на Меѓународна конференција за жените Ромки: Со политики против родови стереотипи и сексизам создаваме општество кое интегрира

Vesti +

Конечно ќе се радуваат: Многу пари за два хороскопски знаци во април

Vesti +

СЕРГЕЈ ШОЈГУ ПОД ИСТРАГА ЗА СОРАБОТКА СО ЦИА?: Уште двајца блиски луѓе на Путин исчезнаа од јавноста

Vesti +

Ковачевски на меѓувладината седница со Албанија: Заеднички сме на европскиот пат и се справуваме со кризата, заеднички овозможуваме економски раст и развој

Vesti +

На Русите им било кажано: Завршете до овој датум

Vesti +

Заев на дуелот со Мицкоски: Големата разлика меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е што тие не успеаја да спроведат попис

В+