Ужас: Приведени мажи за силување на девојче помало од 14 години во Струга
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Ужас: Приведени мажи за силување на девојче помало од 14 години во Струга

Двајца повозрасни мажи и еден малолетник се приведени во Струга под сомнеж за полов напад врз малолетничка помала од 14 години. СВР Охрид соопшти дека за делото се осомничени жители на селата Враништа, Драслајца и Моришта на возраст од 57, 69 и 17 години.

Полицијата соопшти дека нападот го пријавил таткото на девојчето. Жртвата била злоставувана во неколку наврати, а еден од сторителите бил близок пријател на семејството.

По целосно документирање и расветлување на настанот, МВР ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

„Бомбастични“ утра и во опкружувањето, заканувачки мејлови и во Загреб, Белград, Крагуевац

Vesti +

Средба на министрите за одбрана на Северна Македонија и Бугарија, Петровска и Заков на вонредниот состанок на НАТО во Брисел

В+

Мишчевиќ: Задача на Србија и Северна Македонија е да најдеме заеднички настап кон ЕУ

Vesti +

179 санкционирани возачи во Скопје, 36 за брзо возење

Vesti +

Царовска: Образовниот систем е подготвен за сите сценарија, препораките се да се започне со физичко присуство

В+

Спасовски: Сообраќајните контроли даваат резултат, значително намален бројот на жртви во сообраќајни незгоди

В+