Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Ужас: Осумнаесетгодишник силувал малолетна роднина во Гостивар

Осумнаесетгодишник од Гостивар силувал негова малолетна роднина, која имала само 12 години.

Според информациите на Осовното јавно обвинителство – Гостивар, осомничениот, вчера, околу 14.30 часот, извршил обљуба со крвен сродник во права линија, дете на возраст од 12 години.

Осомничениот го пресретнал девојчето на пат и го насочил да се движи кон блиската продавница. По патот, во близина на стадион, тој почнал да го влече девојчето за рака и насилно го внел во тоалетите на објектот, каде што презел дејства со кои го извршил кривичното дело родосквернавење.

Основниот суд Гостивар на осомничениот му определи притвор во траење од 30 дена.

Можеби ќе ве интересира...

Видео од големата акција: Пресечен меѓународен транспорт на дрога вредна околу 500.000 евра, приведени три лица

В+

(ВИДЕО) Снимен како паѓа – еве како беше соборен уште еден руски авион денеска

Vesti +

Директорот на Модерна – „За една година – крај“

В+

152 санкции за брзо возење

Vesti +

Трагедијата: Познат идентитетот на загинатиот кумановец, пожар од нива се проширил и ја зафатил неговата куќа

Vesti +

Шахпаска: Со новиот Закон за работни односи ја олеснуваме работата на сезонските работници и во земјоделието

Vesti +