Ужас: Манијак во Ѓорче допирал малолетнички и им нудел алкохол
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Ужас: Манијак во Ѓорче допирал малолетнички и им нудел алкохол

Како што соопшти полицијата шеесегодишник вознемирувал малолетни девојки во паркот во скопската општина Ѓорче Петров.

Мажот, како што било пријавено, ги допирал децата и им нудел алкохол, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР..

Можеби ќе ве интересира...

Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава

Vesti +

(ФОТО) Претрес во радовишко, три лица осомничени дека извршиле повеќе кривични дела

Vesti +

Спасовски на стартот на кампањата „Подобрување на безбедноста на патните премини на железничката пруга“: Со координиран пристап бележиме најмал број на жртви

Vesti +

Уапсено лице од Грчец барано со потерница

В+

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Vesti +

Приведени двајца гостиварци, пронајден кокаин

В+