Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Ужас: Кумановец си ја силувал својата ќерка, снимал и видеата ги објавувал на интернет

Триесет и деветгодишен кумановец си ја силувал својата ќерка, снимал со мобилен телефон и видеата ги објавувал на социјалните мрежи. Грозоморниот чин тој го повторувал неколкупати во периодот од мај до јуни годинава.

„Осомничениот во својот дом во Куманово, во повеќе наврати, во временскиот период од мај до јуни 2021 година, извршил друго полово дејство врз дете, негова ќерка. Притоа ги снимал дејствата со мобилен телефон, ги дистрибуирал направените видеа преку социјална мрежа и ги направил достапни на повеќе лица“, соопшти кумановското Обвинителство.

Поради опасност од бегство и повторување на кривичното дело, судот му определи притвор од 30 дена.

Тој е осомничен за кривичните дела полов напад врз дете што не наполнило 14 години и производство и дистрибуција на детска порнографија.

Можеби ќе ве интересира...

Нови 13 случаи на коронавирус во Македонија – Ова се деталите

В+

Започна Самитот на „Отворен Балкан“ во Тирана, договорите за единствен пазар на трудот во регионот се од огромно значење за граѓаните

В+

Пронајден кокаин, приведена жена од Кичево

Vesti +

МОН: Во тек огласи за вработување на 500 образовни асистенти, нето месечна плата 24.000 денари

Vesti +

Со т.н. ноќен радар 135 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Vesti +

Ново поскапување на горивата – Ова се новите цени

В+