Vestiplus.mk
+ Во тренд...

Утре без струја корисниците на дел од улицата Тодор Чангов во Аеродром

„ЕВН Македонија“ информира дека утре без електрична енергија ќе останат:

– од 9 до 16 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од улицата Тодор Чангов, од раскрсницата кон железарницата „Љубе“ (општина Аеродром).

Можеби ќе ве интересира...

Приведен крадец, расчистена кражба во куќа во Скопје

Vesti +

НУРЕДИНИ од Речица: Обезбедуваме чиста вода за пиење за сите граѓани во државата

Vesti +

СДСМ: Над 55.000 евра месечно ги чини граѓаните неработењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Vesti +

Битиќи: Пет отсто ДДВ за струјата ќе остане до крајот на годината

Vesti +

Илиев од Кочани: Вложивме три милиони евра во туризмот, сега ќе инвестираме ски-центар на Царев врв

В+

Царовска: Со опремување на 260 кабинети по природни науки и нови наставни програми кај учениците ја развиваме љубовта кон природата и свесноста за важноста на животната средина

Vesti +