Полицијата соопшти дека вчера околу 13 часот и 30 минути во полицијата во Скопје било пријавено дека во објект во Гази Баба бил пронајден Г.И. починат кој имал 49 години и бил вработен во објектот.

Лекар на итната помош констатирал смрт, а јавниот обвинител наредил обдукција.