Уште двајца искасани од кучиња скитници
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Уште двајца искасани од кучиња скитници

На 21.03.2022 во СВР Битола, Ј.И.(70) од Битола пријавил дека на ул.„Широк Сокак“ во Битола неговиот малолетен внук бил каснат од куче скитник.

На 21.03.2023 во Полициската станица Велес, Г.Н.(74) од Велес пријавил дека на ул.„11 Октомври“ бил каснат од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира...

275 санкции за брзо возење

Vesti +

Спасовски: Успеавме! Го парафирав во 2018, а ќе биде потпишан договорот за ФРОНТЕКС на македонски јазик

Vesti +

Премиерот Ковачевски во посета на реновираниот дел на Клиниката за гастроентерохепатологија

Vesti +

Убава вест: Владата реши да им враќа повеќе пари на граѓаните преку проектот “Мој ДДВ”

Vesti +

Богоев: СДСМ има големо водство во Карпош, Скопје, Бутел

В+

Македонија ќе гради квалитетни патишта, а не само евтини

Vesti +