Уште четворица искасани од кучиња скитници
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Уште четворица искасани од кучиња скитници

На 06.05.2023 во 16.35 часот во Полициската станица Центар, Т.Г.(26) од Струга пријавила дека на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје била касната од куче скитник.

На 06.05.2023 околу 18.50 часот во Полициската станица Гази Баба, Н.М.(67) од Скопје пријавил дека на ул.„Трифун Хаџијанев“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 06.05.2023 во 09.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, О.С.(69) од Скопје пријавила дека на ул.„Ѓорче Петров“ била касната од куче скитник.

На 06.05.2023 во 15.55 часот во Полициската станица Тетово, Б.Ш.(22) од с.Глоѓи, тетовско, пријавил дека во с.Џепчиште, тетовско, била каснат од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира...

Министерката Шахпаска: Околу 5.000 деца Роми се вклучени со проектот „Инклузија на деца Роми во предучилишно образование“, градиме општество еднакво за сите, општество кое интегрира, а не сегрегира

Vesti +

Со инвестиција на МОН набавено е современо концертно пијано за учениците и наставниците од државното музичко училиште во Скопје

Vesti +

Амбасадорот на Полска во САД за Си-Ен-Ен: Русија ја губи оваа војна

Vesti +

Пресуда за „Маѓар телеком“: По осум години затвор за тројца обвинети

Vesti +

Полицијата откри први информации оружениот инцидент во Демир Капија – Двајца мртви, познат идентитетот

Vesti +

72 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Vesti +