Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Уште 13 основни училишта добија согласност за настава со физичко присуство

Владата на денешната седница го усвои Извештајот за работата на Комисијатаза разгледување на поднесени барања од страна на основачот на училиштето за организирање на настава со физичко присуство, поднесени во периодот од 5 до 6 октомври 2020 година.

-Според извештајот, Комисијата разгледала вкупно 39 барања од основни училишта и даде согласност за започнување на настава со физичко присуство на 13 основни училишта, додека барањата на 25 основни училишта не се прифатени. Комисијата даде делумна согласност на едно основно училиште за настава со физичко присуство за практичната настава со оглед дека станува збор за музичко училиште, соопшти владината прес-служба.

Можеби ќе ве интересира...

Заштедата на струја на институциите се поголема, препораките се почитуваат

Vesti +

Народна банка: Oсновната каматна стапка и натаму изнесува 1,25 отсто

В+

Владата апелира до граѓаните да не се движат во шумските подрачја, наутро стапува на сила целосна забрана за движење

В+

МОТИВИРААТ И УСРЕЌУВААТ – Комплиментите го активираат истиот дел од мозокот како и кога добивате пари

Vesti +

Шилегов од Гази Баба: После 17 октомври Мицкоски и „независната“ кандидатка ќе треба да се вратат кај политичкиот татко во Будимпешта

В+

УНДП и Германската амбасада донираа компјутерска опрема во МВР за поефикасна контрола на малото и лесно оружје

Vesti +