Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

УХМР со вонредни најави: Очекувајте драстична промена на времето – следува невреме

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Попладне ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 31 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претпладне сончево со мала до умерена облачност,а попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

ЖРТВА НА НАСИЛСТВО НА ИНТЕРНЕТ: Младото момче го пријавило видеото во полиција, а потоа се самоубило

Vesti +

СДСМ: Мицкоски ја потврди длабоката соработка со Апасиев во анти ЕУ коалиција

Vesti +

249 санкции за брзо возење

Vesti +

Познати деталите за трагедијата во Струмица: Малолетник починал по пад од четирицикл

В+

Герила акција: “Географија сеќавањата: Вмровските зулуми што ги доживеа нашето Скопје”

В+

Еве дали горивото има рок на траење

Vesti +