УХМР најавува обилни врнежи од дожд - Кога да очекуваме стабилизација?
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

УХМР најавува обилни врнежи од дожд – Кога да очекуваме стабилизација?

Во четврток преку денот ќе биде стабилно. Под влијание на нов влажен бран од крајот на денот, преку ноќта и во петок ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни.

Прогноза за 16.10.2020
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 16°С до 25°C
Променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен јужен ветер.

Прогноза за 17.10.2020
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 15°C до 23°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Прогноза за 18.10.2020
Минимална температура: 2°C до 10°C
Максимална температура: 13°C до 21°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Можеби ќе ве интересира...

Средба на министерката Шахпаска со Дервишагич од Советот на Европа: Интензивно работиме на јакнење на капацитетите на ромската заедница, како и на подобрување на квалитетот на живеењето

Vesti +

Произведени 14.007 MWh струја изминатото деноноќие, 100% покриени потребите на домаќинствата и малите потрошувачи

Vesti +

Има решение за утринската мигрена: Ослободете се од четири лоши навики и болките ќе исчезнат

Vesti +

Заев од Тетово: Градиме современа инфраструктура во секоја општина, приоритет ни е држава без кал, со здрава животна средина и чист воздух

В+

Дали знаете како се замрзнуваат боровинки и колку долго можат да се складираат на тој начин?

Vesti +

Запален автомобилот на Петре Шилегов – екс градоначалникот беше трн во око и цел на црна кампања од опозицијата

В+