Во четврток преку денот ќе биде стабилно. Под влијание на нов влажен бран од крајот на денот, преку ноќта и во петок ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни.

Прогноза за 16.10.2020
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 16°С до 25°C
Променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен јужен ветер.

Прогноза за 17.10.2020
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 15°C до 23°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Прогноза за 18.10.2020
Минимална температура: 2°C до 10°C
Максимална температура: 13°C до 21°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.