Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

УХМР издаде метео предупредување – Следува промена на времето

Под влијание на влажен бран во попладневните часови во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и ќе се прошират во останатите подрачја.

Пообилни врнежи ќе има во северозападните делови (над 30 л/м2).

Врнежите ќе продолжат и во петок кога локално ќе бидат проследени со појава на грмежи.

Можеби ќе ве интересира...

Паника во Австралија, повеќе од половина од нацијата во “локдаун”; Властите предупредуваат – „Излегувајте само на вакцинација“

В+

“СДСМ и владината коалицијата освоија повеќе гласови за советници од опозицијата, парламентарното мнозинство нема да гласа за брзи предвремени избори бидејќи државата е поважна од разулавеноста на Мицкоски“

В+

МНР ги повикува македонските граѓани да ја напуштат Русија

В+

Приведен бегалец од затвор, вратен на доиздржување на казната

Vesti +

Температурите ќе се спуштат, но ќе биде стабилно – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

В+

Маричиќ: Забрзаното спроведување на реформите очекуваме да донесе напредок во евроинтеграцискиот процес

В+