УХМР издаде метео предупредување - Невреме во Македонија
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување – Невреме во Македонија

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса утре времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен југозападен ветер.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе започне да дува засилен северен ветер што ќе услови на планините и на некои повисоки места врнежите да преминат во слаб снег.

Во вторник ќе биде ветровито и студено со значително пониски дневни температури. Ќе дува силен северен ветер, наместа со брзина и над 70 км/час. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Можеби ќе ве интересира...

Добра вест: Поевтинува дизелот за 2.5 денари

В+

Притвор за две лицс од новиот случај на обвинителството за вчадимата фасада

В+

СДСМ: Со одговорните политики, ребалансот на Буџетот е со заштеда од 200 милиони евра за поголеми плати и пензии

Vesti +

СДСМ: Освен заложник на Апасиев, Мицкоски е политичар со најмногу промашени изјави

Vesti +

Ковачевски: За земјоделците годинава обезбедивме рекордни износи за поддршка

Vesti +

Официјална посета на претседателот Пендаровски на Република Полска

Vesti +