УХМР издаде метео предупредување: Денеска силен ветер, од утре температури под нулата
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Денеска силен ветер, од утре температури под нулата

Денес ќе биде ветровито и наутро студено. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен до силен северен ветер, наместа со брзина и над 70 км/час.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно. Утре утрински температури понекаде ќе бидат некој степен под нулата, а потоа ќе бидат позитивни. За време на викендот ќе има зголемена облачност и услови за појава на повремен пороен дожд, а дневните температури во јужните делови понекаде ќе надминуваат дваесет степени.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен разбојник од Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Vesti +

Тешко повреден возач на мопед по удар со автомобил во струмичко

Vesti +

Намалена видливост поради магла, гужва на „Табановце“ – состојба на патиштата утрово

Vesti +

Ковачевски за „Ди Пресе“: Русија има интерес од замрзнати конфликти на Балканот

Vesti +

Три астро знаци пред магична зима: Ќе доживеат голема среќа и напредок

Vesti +

Ковачевски: Среќен почеток на новата учебна година

Vesti +